Ośrodek Konie i Ludzie

ogólne informacje

Ośrodek Konie i Ludzie to duży teren, na którym znajdują się:

.Sala warsztatowa i gabinet psychoterapeutyczny, pokoje dla gości o charakterze agroturystycznym, budynki gospodarcze, ogród, sad, miejsce w stodole do pracy z końmi w czasie niepogody, stajnia, oraz rozległe pastwiska dla koni.

Dookoła rozciągają się łąki, pola i niewielkie zagajniki, z okolicznych wzgórz roztaczają się piękne widoki.

Piękno północnej Suwalszczyzny, cisza i przestrzeń jaka otacza nasz ośrodek stwarzają bardzo dobre warunki do pracy terapeutycznej.

Ośrodek Konie i Ludzie – pobyt

Wypoczynek wśród bajkowych krajobrazów Suwalszczyzny, wędrowanie pomiędzy pagórkami, patrzenie na tafle jezior, zaglądanie do lasów i lasanków. Proste rzeczy.

Ośrodek Konie i Ludzie oferuje możliwość przyjazdu na sam pobyt. Ośrodek ma charakter wiejski, znajduje się na terenie naszego ekologicznego gospodarstwa rolnego. Odbywają się tu czasem prace rolnicze, na podwórku chodzę psy i koty a co jakiś czas konie pasą się zastępując nam zwykłe nie-ekologiczne kosiarki. Rozwichrzona przyroda zakrada się do naszego obejścia. Stałymi przechodniami okolicy podwórza są lisy, sarny, bociany i żurawie, nietoperze, a trochę dalej łosie. Zakwaterowanie ma standard agroturystyczny. Pokoje dla gości znajdują się w naszych dwóch domach.

Nowy Drewniany Dom

To jest dom, w którym mieszkamy, i który ma część dla gości – dwie sypialnie, kuchnia, łazienka i taras z niezależnym wejściem, może pomieścić 6 osób ( jeśli są to rodziny z dziećmi to 8 osób). Dom ma wiejski charakter ale standard jest w miarę współczesny – duża łazienka i centralne ogrzewanie.

Stary Gliniany Dom

Stary Dom był tu od zawsze ( ma ponad 100 lat ) i jest autentycznym zabytkiem budownictwa wiejskiego. Remontujemy go z umiarem nie chcąc utracić jego dawnego charakteru. Mieszkanie w nim jest ofertą dla MIŁOŚNIKÓW TEGO RODZAJU DOMÓW. Jest tam nowa łazienka ale bardzo malutka a w chłodne dni trzeba palić w piecach kaflowych. Wejściem od frontu wchodzi się do części dla gości, na którą składają się : wielka izba, mała izba, kuchnia, sień i łazienka. Posiedzieć też można na ganku od strony podwórka lub na schodkach, które z wielkiej izby prowadzą do znajdującego się na tyłach domu dzikiego, starego sadu. Od strony stajni w Starym Domu znajduje się wejście do mieszkania Pana Gienka, który opiekuje się końmi i obejściem, część ta jest zupełnie niezależna i ma wejście od innej strony domu.

Pokoje w Nowym Drewnianym Domu
Stary Gliniany Dom
pobyt w osrodku konie i ludzie stary dom
Stary Gliniany Dom

Możesz odwiedzić Stary Gliniany Dom na Facebooku: