Warsztaty rozwoju osobistego z końmi

.Dla kogo są warsztaty rozwoju osobistego?

Udział w warsztacie rozwoju osobistego może być ważnym doświadczeniem dla tych, którzy są zainteresowani swoim rozwojem i są ciekawi tego co wewnątrz – tego co ukryte przed naszą codzienną świadomością a co jednak z głębi wpływa na nasze codzienne życie.

Można wziąć udział w całym , składającym się z 3 tematów cyklu, bądź tylko w 1 części. Można przyjechać samemu lub w grupie.

Ważne: Udział w warsztatach nie jest wskazany dla osób doświadczających w danym momencie bardzo poważnych trudności psychicznych, te bowiem stanowią wskazanie do psychoterapii. ( W razie wątpliwości można umówić się na krótką, bezpłatną rozmowę konsultacyjną ).

Warsztaty rozwoju osobistego nie są formą terapii, choć mogą być jej elementem. Są zaproszeniem do odkrywania swojego wewnętrznego świata.

Opis warsztatu poniżej:

,,Co mi powie Koń?”

– czyli opowieść o mocy, relacjach i pasji.

Dokładny opis warsztatu:

Fot Andrzej Strumiłło, końska czaszka, obiekt magiczny, Nepal

Opowieść pierwsza: o mocy

W szamańskich kulturach koń był ważnym zwierzęciem mocy pomagającym szamanowi przemieszczać się między światami. Współcześnie w fizyce koń mechaniczny jest jednostką mocy. Jak może pomóc nam?
Warsztat, który proponuję jest zaproszeniem do wyprawy po naszą własną moc osobistą z koniem jako przewodnikiem i pomocnikiem. Posłużymy się narzędziami psychologii procesu. Będziemy pytać o drogę żyjące blisko natury konie ze Stajni Okliny na Suwalszczyźnie.
Jeśli konie zawsze były ważne w Twoim życiu lub długo „flirtowały” z Tobą i od dawna chciałeś się z nimi bliżej poznać albo nawet jeśli ten temat właśnie teraz z Tobą „zaflirtował” to może oznaczać, że koń jest dla Ciebie ważny na Twojej ścieżce. I być może ten warsztat jest właśnie dla Ciebie.

Opowieść druga: o relacjach

W relacji z koniem możemy odkryć wiele w temacie naszych “ludzkich” relacji. Konie nie zastanawiają się co zrobić by nas nie urazić, nie próbują niczego ukryć. Są zawsze zarówno doskonale obecne w “tu i teraz” jak i stale połączone z głębszym wymiarem świata. To w jaki sposób zachowują się względem nas i to co przydarza nam się w ich obecności może w posłużyć nam do podniesienia naszej świadomości tego, co dzieje się w naszych związkach i relacjach na co dzień. Konie mogą w ten sposób wskazać nam nowe kierunki relacyjnych ścieżek, zupełnie nowe rozwiązania starych problemów. Ich obecność stanowić będzie “magiczny składnik”, który może pomóc nam spojrzeć na nasze relacje z całkiem nowej perspektywy. 

Opowieść trzecia : O pasji

Warsztat, na którym będziemy poszukiwać jakości pasji w naszym życiu i pracy oraz szukać sposobów wnoszenia intensywnej, miłosnej energii w nasze działanie w świecie. Zadamy sobie pytanie co jest tym, co koniecznie i nieodzownie potrzebujemy w swoim życiu zrobić. Będziemy na nim rozniecać iskierki naszej pasji. Szukać tego czegoś w nas, co sprawia, że chce się nam żyć i coś robić – dla siebie, dla innych, dla świata. Tego czegoś, co jest w stanie sprawić, że nie poddajemy się zwątpieniu i depresji, nie pogrążamy się bez reszty w jesiennym mroku, nie stajemy się z wiekiem cyniczni albo znudzeni wszystkim


Jeśli jest coś, co mógłbyś zrobić, albo Ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga, magia.

– J. W. Goethe

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące warsztatu bądź terminów – zapraszam do kontaktu.